Recyklace je FAJN!

Na výrobu jednoho obyčejného trička je potřeba přibližně 2500 litrů vody, dovedete si představit jak vypadá takové množství vody? Je to skoro 278 balíků balené vody. Obyčejné džíny které máme v šatníku úplně všichni vyžadují k výrobě dokonce 8000 litrů vody, to je jeden větší nafukovací bazén! A není to jen o obrovském množství vody, které textilní průmysl spotřebovává. Dalším problém je nadměrné používání pesticidů při pěstování bavlny, ze které je velké množství oblečení, které nosíme, vyráběno.

Co s tím ale jde dělat? Všichni z nás přece toužíme jednou za čas obměnit náš šatník, koupit si něco nového, jiného, zajímavého. A občas se zase stane, že některý starší kus už v našem šatníku nemá využití. V prvé řadě je důležité, pokud už se nějakého oblečení zbavujeme, udělat to správně! Vyprané oblečení můžete přinést k nám, kde mu dáme druhou šanci, nebo ho vyhodit do jednoho z mnoha kontejnerů, je ale třeba dbát na instrukce, které jsou na kontejneru napsány. Nejčastěji je třeba oblečení zabalit do igelitové tašky nebo pytle.

Už jsme si řekli co s oblečením starým, co ale dělat s tou touhou po něčem novém? Je několik možností jak tento problém řešit. Můžeme nakupovat méně a kvalitněji, to ovšem většinou znamená výrazně si připlatit. Nebo můžete zkusit štěstí v nějakém tradičním second handu a hledat jehlu v kupce sena. My bysme Vám ale doporučili začít nakupovat u nás, nebudete se muset prohrabávat hromadou oblečení ani zoufat nad tím, že ani po tak náročném hrabání odcházíte domů s prázdnou. V naší prodejně budete mít z nakupování fajn pocit. S každým kouskem, který si koupíte u nás místo tradičních fast fashion značek, uděláte něco pro přírodu. Zároveň si ale domů odnesete kvalitní oblečení, které nebudete muset za půl roku vyhazovat, a i když se rozhodnete, že už se vám nehodí, můžete ho kdykoliv donést zpět nám a my pro něj najdeme využití.

Tak co? Jste připraveni s námi udělat něco pro svůj šatník i přírodu zároveň? Pojďte to s námi zkusit a věřte, že je to FAJN pocit!

Comments (1)

  • WordPress komentátor

    31. 1. 2022 at 9:18

    Zdravím, tohle je komentář.
    Chcete-li začít se schvalováním, úpravami a mazáním komentářů, pak si prohlédněte sekci Komentáře na nástěnce.
    Profilové obrázky komentujících vám přináší služba Gravatar.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvek